TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BARÜ’de “Akıllı Teknolojiler ve Değişen Dünya Dinamikleri” konuşulacak

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) ev sahipliğinde “Akıllı Teknolojiler ve Değişen Dünya Dinamikleri” temasıyla gerçekleştirilecek 11

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 17:50
Kaynak: İHA
BARÜ’de “Akıllı Teknolojiler ve Değişen Dünya Dinamikleri” konuşulacak

Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi, TÜBİTAK tarafından desteklenecek.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2223/B-Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programına yaptığı başvuru kabul edildi. Farklı kurumlarda görev yapan bilim insanlarının bir araya gelmesi, bilgi ve deneyim paylaşımı yapılması, disiplinler arası çalışmalara zemin hazırlaması amacıyla yurt içinde düzenlenen etkinliklere destek veren BİDEB, BARÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nün başvurusunu onaylayarak destek kapsamına aldı.

Böylece, 2013 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde düzenlenen “Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi” (International Congress on Accounting and Finance Research - ICAFR) bu yıl BARÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ev sahipliğinde 27-29 Eylül 2024 tarihlerinde düzenlenecek.

Kongre hakkında bilgiler veren BARÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Saban, “11. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi (ICAFR’24), son dönemlerde muhasebe ve finans disiplinlerini yakından etkileyen gelişmeler gözetilerek ‘Akıllı Teknolojiler ve Değişen Dünya Dinamikleri’ ana temasında gerçekleştirilecek. Uluslararası nitelikte olan ICAFR’24 ile muhasebe ve finans disiplinlerinden katılımcıların bilgi, birikim ve deneyimlerini aktarabilecekleri bilimsel bir platform oluşturulurken farklı üniversitelerden alanında uzman bilim insanlarının bir araya getirilmesi hedefliyoruz. Ev sahipliği yapacağımız bu önemli organizasyonda bizlere destekleriyle güç veren Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Orhan Uzun’a teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca ‘Birlikte Başarıyoruz’ anlayışıyla çıktığımız bu yolculukta tüm bileşenlerimize de katkıları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Muhasebe ve finans alanında düzenlenecek kongrenin BARÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, “Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bilimsel kongreye bu sene Bartın Üniversitesi olarak biz ev sahipliği yapacağız. Stratejik bir sektör olan ve ülke ekonomimizi direkt etkileyen muhasebe ve finansı ‘Akıllı Teknolojiler ve Değişen Dünya Dinamikleri’ ana başlığında ele alarak farklı üniversitelerden çeşitli bilim insanlarını ağırlayacağız. Sektöre yönelik en güncel bilgilerin paylaşılacağı bu uluslararası kongrenin Üniversitemizde düzenlenmesine öncülük eden başta Prof. Dr. Metin Saban hocamız olmak üzere katkı sunan tüm bileşenlerimize teşekkür ediyor, verimli bir kongre süreci geçirmelerini temenni ediyorum. Ayrıca bilim ekosistemini yaygınlaştırma noktasındaki destekleri için TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Hasan Mandal’a, bilimsel ilerleyişimizdeki değerli teşvikleri için ise TÜBİTAK BİDEB Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ömer Faruk Ursavaş’a teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.