TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MEAH’ta “Derin Bir Nefes Alalım” sloganıyla stant kuruldu

“Derin Bir Nefes Alalım” sloganıyla Göğüs Hastalıklarında en sık görülen dört hastalıkla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde stant kuruldu

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 10:25
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 10:25
Kaynak: İHA
MEAH’ta “Derin Bir Nefes Alalım” sloganıyla stant kuruldu

“Derin Bir Nefes Alalım” sloganıyla Göğüs Hastalıklarında en sık görülen dört hastalıkla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde stant kuruldu.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Özlem Şengören Dikiş koordinatörlüğünde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 1 Öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığının destek ve katkılarıyla, Göğüs Hastalıkları İçerisinde en sık görülen dört hastalıkla ilgili bilinci ve farkındalığı arttırmak amacıyla bilgilendirme, yönlendirme için stant kuruldu.

Göğüs Hastalıkları polikliniği önünde kurulan stantta vatandaşlar Pnömoni, KOAH, Astım, İdiopatik Pulmoner Fibrozis hastalıklarının semptomlarla ilgili bilgilendirildi, broşürler dağıtıldı. Standa başvuran kişilere bu hastalıklar hakkında merak ettikleri konular hakkında bilgi verildi.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özlem Şengören Dikiş “Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde Dönem1 Tıp Fakültesi öğrencilerimiz ile birlikte "Derin Bir Nefes Alalım" adı altında, Göğüs Hastalıklarında en sık görülen dört hastalık hakkında öğrencilerimiz tarafından bilgilendirme metinleri ve broşür görselleri, tasarımları hazırlandı. Göğüs Hastalıkları Poliklinik girişinde stant kuruldu. Hastanemizin giriş katından itibaren tüm poliklinik koridorları ziyaret edilerek bekleyen hastalara, öğrencilerimiz kendilerini tanıtarak dört hastalığın temel semptomlarını anlattılar, broşürler üzerinden bilgilendirdiler. Hem farkındalık oluşturdular, hem de hasta-hekim ilişkisini öğrenmeleri adına güzel bir başlangıç oldu’’ dedi.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan ve yönetim ekibi standı ziyaret etti. “Derin Bir Nefes Alalım’’ sloganıyla ASTIM, KOAH, PNÖMONİ, İPF hastalıklarının farkındalığı için gerçekleştirilen etkinlik için emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.